google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY
top of page

שאלות ותשובות

שאלות נפוצות שנשאלתי לגבי השירות שאני מציעה

 01  למה בכלל אני צריך להתייעץ עם מישהו חיצוני על בעיות בעבודה?

אנשים מתייעצים עם עמיתים בעבודה ומבקשים עצה בנוגע לבעיותיהם בעבודה. התייעצות זו היא מסוכנת. יש דרך נכונה לבצע זאת, ויש דרכים שגויות. הבעיה, שברגע שאנשים בתוך המערכת נחשפים לקשיים שלך, אתה "צבוע" באור של "עובד עם בעיות" וזה אף פעם לא תורם לפתרון הבעיה ובוודאי לא למיצוב שלך בחברה.

מאידך, בהתייעצות עם אנשים מסביבתך האישית, (גם אם מדובר בעובדים בכירים במערכות ארגוניות)  תקבל את דעתם האישית, מתוך ניסיונם הרלוונטי. יש להבהיר, כי גם אנשי הנהלה שנתקלים ומטפלים בבעיות עובדים, עושים זאת בדר"כ עבור העובדים במחלקתם. הם לא חשופים לכלל הקשיים בכל המערכת, ודעתם היא מוגבלת למקרים בהם נתקלו ותו לא.

משאבי אנוש היא המחלקה היחידה שבה נאסף המידע, וכל המקרים מטופלים.

מודל הייעוץ אותו פיתחתי, נועד לאסוף את המידע ולהבין את הסיטואציה לעומקה, ומתוך הבנה זו  לבנות את דרך הפעולה שתהיה נכונה עבורך.  אני לא ממהרת להציע עצות, אני מנסה להבין את כל מורכבות הסיטואציה, ואת מורכבות הארגון, ורק לאחר מכן לבנות תכנית פעולה רלוונטית ומתאימה לך.

תוך כדי התהליך, נבין את החוזקות שלך והמקומות בהם יש לשפר, ותקבל ייעוץ אישי שנועד לסייע לך לחזק את המקום הארגוני שלך.

 

 

 

 02  איך מתנהל הייעוץ?

הייעוץ ניתן פנים מול פנים או דרך הזום. לפי נוחות הלקוח.  

עם זאת, אני מציעה כי בנושאים רגשיים וכואבים – הפגישה תערך פנים מול פנים, כיוון שבפגישות אלו ניתן לרדת לעומקם של דברים, ובפגישות אלו, קורה לא פעם כי צץ בדל של מידע שיכול להראות שולי, אך להתגלות בהמשך כמשמעותי מאד, והוא זה שמצית לנו רעיון וכיוון לבניית תכנית הפעולה.

 

 

 03  איך מתנהלת ההכנה לראיון עבודה?

את ההכנה לראיון עבודה ניתן לקיים בזום או פנים מול פנים.

אני מציעה שראיון שמיועד להיות בזום, גם ההכנה אליו תהיה בזום, כיוון שיש לזויות הצילום, ולנראות בזום השפעה על הריאיון עצמו. המטרה שלי היא להביא אותך במיטבך.

כשמדובר בראיון פנים מול פנים, גם ההכנה, נכון לה שתיערך פנים מול פנים.

 

 

 

 04  למה בכלל לבצע הכנה לראיון אני הרי בטוח/ה במקצועית שלי?

קשה היום לעבור את מכשול סינון קורות החיים ולהגיע לראיון. הצלחת? חייבים להשקיע את כל מה שיש כדי לצלוח אותו בדרך הטובה ביותר שתגדיל את סיכוייך להתקבל! רוב האנשים שפגשתי הם עובדים מעולים, אך מתראיינים בינוניים ומטה, הם נוטים לעשות שגיאות כגון "קשקשת יתר", ולא יודעים לזהות את המנופים הייחודיים להם שמרשימים את הצד השני.

בהכנה נעשה את זה בדיוק – ננקה את המכשולים, נזהה את המנופים, ונכתוב את הסיפור האישי שלך כך שיהיה שיווקי ומשכנע.

 05  כמה זה עולה?

המחיר משתנה בהתאם לסיבת הפנייה.

עקרונית, מפגש ייעוץ אחד מחירו 700 ₪ עבור פגישה שאורכה עד שעתיים וחצי.

מעבר לפגישה אחת, התהליכים הינם קצרים וממוקדים, ובכל מקרה לא אורכים מעבר ל 5 פגישות, וכל מפגש עולה 650 ₪ עד שעתיים לפגישה בזום/פנים מול פנים.

כשהולכים לטיפול פסיכולוגי, נכנסים לתהליך ארוך טווח, כנ"ל אימונים עם מאמן כושר, ייעוץ דיאטני, ייעוץ להורים וכיו"ב. הייעוץ לשכירים בבעיות בעבודה, הינו קצר וממוקד. הסיבה לכך, היא שיש לנו בעיה ספציפית, ולרוב אנחנו צריכים לנקוט פעולה בזמן קצר ונקוב.

 06  את מבטיחה לי את התוצאה שאני רוצה?

הלוואי שיכולתי!  לא, אני לא מבטיחה שתגיע לתוצאה המיוחלת. יחד עם זאת, את ואתה תקבלו כלים אפקטיבים להתנהלות נכונה בארגון. הכלים הללו ללא ספק יסייעו לכם להגיע למקומות נכונים יותר עבורכם.

עצם העובדה שאנחנו פועלים באופן פרואקטיבי ויוזם, מעצימה את עצמנו בעיני עצמנו. גם אם התוצאה המקווה לא התקבלה, עדיין, ההתייחסות כלפינו בארגון ללא ספק תהיה מכבדת יותר, וגם אם נצטרך למצוא עצמנו בארגון אחר, אנו מגיעים אליו מועצמים וחזקים הרבה יותר.
 

 07  אני מציע רעיונות, מכין הצעות ומרגיש שלא "סופרים" אותי...

אכן, מאד מתסכל להיווכח בחוסר הערכה, במיוחד כשאנחנו כ"כ מתאמצים ומשתדלים להצליח.

זוהי אחת הבעיות השכיחות  והקשות ביותר שעובדים חווים בחייהם. אני מאמינה שעצם העובדה שאתה חש בכך, היא משמעותית לכשעצמה, ונותנת לך את האופציה לשנות את הסיטואציה. (מי לא מכיר את העובדים שבכלל לא מכירים בעובדה שאף אחד "לא סופר" אותם?).

אם אתה לא מוכן להמשיך ולסבול, להרגיש שולי ולא משמעותי בעבודתך, כל מה שאתה צריך זה לקבוע פגישה!

בתהליך בינינו נמפה את הארגון, נבין היכן הם צמתי ההחלטה הקשורים לתפקידך, ונבין מה עליך לעשות וכיצד לפעול על מנת לתפוס מקום משמעותי. תקבל כלים אפקטיביים שייעזרו לך למצב עצמך במקום חזק יותר.

איך להתקדם בתפקיד?

 08  אני עובד קשה, ממש מתאמץ, וכל הזמן מקדמים מישהו אחר

כן, בעיה כ"כ מוכרת. לימדו אותנו שאם נעבוד קשה אז "העבודה תדבר בעד עצמה" טוב, זה לא קורה כך במציאות, וכדי להתקדם צריך לפעול אחרת. צריך לפעול שיווקית.

כדי לבנות את נתיב הפעולה הנכון בחברה שלך, אתה מוזמן ל 2 פגישות, במהלכן נבין את האתגרים ואת היכולות, ונבנה את נתיב הפעולה הפרואקטיבי לקראת קבלת התפקיד הבא. די לחכות שהתפקיד ייפול אל בין זרועותיך, צריך לפעול בנדון.

bottom of page
google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY