google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY
top of page

תהליך הייעוץ מתחלק ל-2 
1. תהליך מובנה לבניית תכנית פעולה ממוקדת וברורה

2. בניית הכוחות הרגשיים להתנהלות אסרטיבית. 


אבני הדרך לבניית תכנית פעולה: 

 

תהליך הייעוץ

Asset 1new logo2.png

הבנת הסיטואציה- מעבר לסיפור האישי, נבין מי הם  כל הגורמים המעורבים בסיטואציה, מה הן המוטיבציות שלהם, ומה מאפיין כל אחד ואחד מהם. האינפורמציה שתעלה, היא הבסיס לבניית המפה הארגונית. חשוב להבין, שהמפה מתעדכנת ומועשרת תוך כדי התהליך. 

המפה הארגונית  היא המפתח לכל התהליך. היא מאפשרת לנו להחליט  כיצד נכון לפעול ומול מי מבין התפקידים הרלוונטים. בעזרת המפה אנו למדים מה מעריך כל בעל תפקיד, מה נחשב בעיניו, ובמה הוא מזלזל. אילו פרויקטים מעניינים אותו, ואילו שוליים בעיניו מבין הדברים שאת/ה מבצע/ת. 

הבנת המיצוב האישי – לא קל לנו לנתח את המקום שלנו כיצד הוא נתפס בעיני בעלי התפקידים המשמעותיים בעבודתנו. כאן, אנו נאלצים לקחת צעד אחורה, ולהסתכל ככל הניתן מבחוץ על הסיטואציה כדי להבין כיצד את/ה נתפסים בעיני הסביבה. במקום הזה אני מסייעת לך. דרך סיפור ההתנהלות האישית אני יכולה לתת בידך כלים כדי להבין כיצד הסביבה תופסת אותך. 

בניית תכנית הפעולה – בשלב זה אנו מגדירים לעצמנו מה אנו רוצים להשיג, ובונים את דרך הפעולה  שתוביל אותנו לשם. מול מי לפנות? מה לומר לאותה הפונקציה? האם יש לערב פונקציות נוספות. כל אלו נכללים בתכנית הפעולה. 

לאורך כל התהליך, אנו נעסוק גם בהעצמה אישית. ביכולת שלך כעובד לעמוד על דעתך, להשיג את המגיע לך ולהתמודד מול הקשיים שבדרך. 
 

מעקב אחר תוצאות ודיוקן - ההבנה הבסיסית היא שאין לנו שליטה על הנעשה מסביבנו. עם זאת, יש לנו בחירה על הדרך בה אנו בוחרים לפעול, לחשוב, להרגיש. ברגע שאנו יוצאים לדרך, משנים את דרך הפעולה והחשיבה שלנו, הסביבה תשתנה. איך בדיוק? לא ניתן לדעת. אולם בתהליך הליווי נגיב לתוצאות בשטח על מנת לפעול באופן פרואקטיבי ונכון ככל הניתן לסיטואציה. אנו פועלים עבור משהו, לא כנגד משהו! (דר' אדית אווה אגר).
לאורך כל התהליך, אנו נעסוק גם בהעצמה אישית. ביכולת שלך כעובד לעמוד על דעתך, להשיג את המגיע לך ולהתמודד מול הקשיים שבדרך.

  • סבלנות! רומא לא נבנתה ביום אחד, ותהליכים אורכים זמן. 
     

  • למידה מטעויות והצלחות – נעשה חשיבה משותפת ונדייק את תכנית הפעולה במהלך הפעילות. 
     

  • תקופת ערפל – יש להבין ולקבל שהערפל הוא חלק מהדרך. לוקח זמן עד שהערפל מתבהר, לעיתים ערפל ארגוני אורך זמן, ונראה שרק לנו אצה הדרך לסיים ולהגיע לתוצאות המקוות. עם זאת, חשוב לדעת כי  בזמן הערפל אנו דבקים ביישום התכנית. 
     

  • לקיחת סיכונים –  "אי שפיות זה לעשות את אותו הדבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות" (אלברט אינשטיין)  כדי לסלול מסלול מחדש נצטרך לפעול אחרת. אם התרגלת לפעול בדרך מסוימת, פעולה אחרת עלולה להראות מפחידה. לכן, לאורך כל תהליך הייעוץ אנחנו נטפל ונעבוד גם על הממד הרגשי של העצמה. 

עקרונות מפתח לתהליך:

לתהליך הייעוצי השלם יש 2 היבטים משמעותיים,
שללא התייחסות וטיפול בכל אחד מהם, התהליך אינו שלם:

Asset 10new logo2.png
IMG_6750.jpg

משהו לא טוב קורה כאן מסביבי ואני לא מבין מהו
 

לעיתים אנו מרגישים שמשהו לא טוב קורה סביבנו, אבל אנחנו לא ממש מבינים מה קורה. 

אני זוכרת מקרה שסבלתי מקשיי נשימה שנבעו מחרדה. הגוף שלי הרגיש את מה שהראש עדיין לא קלט. זה התחיל מכך ששני חברי הטובים להנהלה איתם הייתי הולכת לארוחת הצהריים כששהינו כולנו במטה החברה, החלו ללכת בלעדי לארוחת הצהריים. זו הייתה כמובן נורת אזהרה חמורה. חודשים לאחר מכן, הבנתי שהסיבה לכל זה הייתה מסמך מסוים שנחשפתי אליו די במקרה, אותו כתב קודמי לתפקיד, שהוביל לכך שמנהל בכיר כלשהו, לא קיבל בונוס שנתי  כיוון שלימודי התואר שני שלו במרכז הבינתחומי שולמו ע"י החברה. זה גרם לו לערוך מסע רדיפה סמוי ומתוחכם כנגדי מכיוון שהכוונה שלו הייתה שהמסמך יישאר חסוי והתגמול יעבור לכיסו. 

 63% מהשכירים בארץ, בעיקר ברמות הביניים והבכירות, עברו תקופה קשה בארגון.  לרוב, הקושי נובע מהתמודדות מול מנהל שלא מעריך, ולא מתייחס לדעתך.

אם אתה כיום מתמודד עם בעיה, ואתה לא מבין עד הסוף מה טיבה, אסייע לך להבין מה קורה, ולתכנן יחד מה לעשות על מנת להגיע למטרה של חיים בשמחה. 

bottom of page
google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY