google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY
top of page

הסיפור של מיכל - מתי נכון לעזוב?


מיכל היא אישה צעירה ומבריקה, אם לשלושה פעוטים.

כשאני מציינת את העובדה שהיא מבריקה, במקרה שלה יש לה ללא ספק את כל ההוכחות האקדמיות לכך תארים מתקדמים בתחום מדעי "קשוח".


לאחר שהגיעה למסקנה שהיא מוותרת מראש על הניסיונות להתקבל לאקדמיה, היא החליטה שהיא מעוניינת לעשות שינוי כיוון לתכנות, על מנת להיכנס לעולם ההיי טק. מיכל מעידה על עצמה, שבמהלך התארים שלה היא התחברה מאד לעולם התכנות.


כדי לעשות את השינוי, היא פנתה לאחד ממכוני ההכשרה היותר נחשבים, והתקבלה לתכנית הדגל לתכנות. על הלימודים היא לא נדרשה לשלם, אולם לאחריהם היא הוחתמה על מסמך שבו היא מתחייבת לעבוד תקופה ארוכה יחסית, בארגון ובתפקיד שאותו מוסד הלימודים יימצא עבורה. את הלימודים, אותם היא מתארת כ 12 שעות לימוד ביום, סיימה, למרות היותה אם לשלושה בהצטיינות! (מההכרות איתה, זה כלל לא מפתיע).


לתכנית זו, יש יתרונות – במהלך תקופה העבודה הראשונה, היא יכולה לשנות את הסטטוס מג'וניור לסניור, ובעולם ההיי- טק יש כיום ביקוש מוגבר לסניורים.


(במאמר מוסגר אציין, שמועמדים ג'וניורים לעומת זאת, מתקשים למצוא את הארגון הראשון "שיפתח להם את הדלת" שלא כל שכן, אם הם לא מגיעים עם תואר אקדמי של מדעי המחשב ודומיו אלא עברו קורס בן מספר חודשים. ערוצי התקשורת בארץ מתקשרים תחת כל עץ רענן כמה מאות אלפי משרות אינן מאוישות, אך המציאות כרגיל, קצת שונה. לעובדים מקצועיים שכבר נמצאים בתחום לפחות שנתיים, אכן קל מאד למצוא את התפקיד הבא. לאלו שרוצים להכניס את הרגל בדלת. קשה).


הסיבה אליה מיכל הגיעה אלי, היא משום שהיא מצאה את עצמה עובדת תקופה לא קצרה, בארגון מסורתי יחסית, מול מנהל שלא הקדיש זמן לחניכה, לניהול, מעקב, מתן משוב לעבודתה. וכך, היא נאלצה לא פעם לחפש לעצמה פרויקטים, כאשר היא עובדת במקום בו התסכול מועצם וגובר.


מה לעשות?

להישאר במקום שלא נראה שיכול לקדם אותה?

לעזוב ולהתמודד מול אופציה שתתבע ע"י מוסד הלימודים?

כיצד תוכל למצוא עבודה חדשה כאשר במקום בו היא נמצאת כיום לא הצליחה לצמוח לדרגת "סניור"?


בנוסף, בשל היותה אם לקטנטנים, קריטי עבורה למצוא עבודה היברידית, שתאפשר לה לממש וליהנות מהאימהות. כך שהיא גם בררנית לגבי המקומות בהן רוצה לעבוד, כיוון שלא גרה במרכז הארץ.


בתהליך: הבנו את המוטיבציות של מיכל:

  • לא כ"כ מעניין אותה התגמול הכספי (וזה מה שכ"כ יפה במוטיבציות. לכל אחד יש את המוטיבציות שלו)

  • חשוב לה להתפתח מקצועית. מאד חשוב לה להתפתח מקצועית בתחומים אותם הגדירה לעצמה .

  • רוצה לעבוד מהבית ככל הניתן.


ומכאן, מיכל הגיעה לתובנה כיצד עליה לפעול:


לעבור או להישאר?

כרגע עליה להישאר בארגון הנוכחי, מכיוון שהוטלה עליה ממש בימים אלו, משימה מאתגרת מאד. ברור לה שלא תהיה לה חניכה והדרכה, אך עצם ההתמודדות מול המשימה, גם אם המשימה לא תצלח, תשים אותה במקום אחר מבחינה מקצועית. כלומר, ההישארות שלה העכשווית בארגון לא נעשית כפשרה בשל המסמך עליו היא חתומה, אלא כבחירה שלה שמאפשרת לה להתפתח מבחינה מקצועית. בהמשך תעזוב את הארגון.


מתי לעזוב?

הגדרנו תקופה מוגדרת של מספר חודשים (פחות מהתקופה עליה חתמה) לאחריה היא תעזוב ותחפש את דרכה מחוץ לארגון כשבאמתחתה כבר ניסיון רלוונטי ומשמעותי אותו היא מביאה לשוק (מוטיבציית המקצועיות).


לא אכנס להיבטים המשפטיים, אך גם להם נתנו תשובה.
נגה אלון

ליווי וייעוץ לשכירים

054-4528885
0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page
google-site-verification=arvDCURTk4fAUtMcqVgB1FkNmB-XAYeIXy_-07icvQY